SZYBKIE ODPOWIEDZI - Junior1RK 2016

Przejdź do treści

Menu główne:

SZYBKIE ODPOWIEDZI

JAK ZACZĄĆ
Na początek odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Ile trzeba mieć minimum lat?
Obecnie w świat kartingu mogą już wchodzić dzieci nawet od 4 roku życia. W ramach projektu Easykart 50, dzieci w wieku 4 – 8 lat mogą uczestniczyć w programie EasyTraning, który realizowany jest na zasadzie wspólnych jazd treningowych i odbywa się podczas trwania profesjonalnych zawodów sportowych.


Jaki jest niezbędny budżet, aby zacząć?  
Karting niestety nie jest tanią dyscypliną sportową, zwłaszcza, że wszystko, co dotyczy tego sportu pochodzi z importu. Zakup niezbędnego sprzętu i ubioru dla dzieci do lat 8 to wydatek od 1.700 EUR. Natomiast dla dzieci 7 – 13 lat na start należy posiadać minimum 2.500 EUR. Minimalna kwota na początek w grupie wiekowej 13 -16 lat wynosi już 3.500 EUR.
Wszystkie powyższe kwoty zakładają zakup sprzętu z drugiej ręki. Tutaj możesz sprawdzić ceny nowego sprzętu.


Co poza kartem należy niezbędnie zakupić na początek?
Każdy kierowca kartingowy potrzebuje odpowiedniego ubioru oraz zabezpieczenia. Piorytetem jest bezpieczeństwo każdego kierowcy. Dla dzieci do lat 8 wystarczy, że kask będzie z homologacją motocyklową np. ACE 22-05, (nie dotyczy to zawodników posiadających już licencję od 7 roku życia), natomiast dla starszych zawodników niezbędny jest już kask z homologacją kartingową. Również kombinezon musi posiadać stosowną homologację. W Polsce dzieci biorący udział w treningach E-50 (EasyTraining) nie potrzebują homologacji na kombinezon. Wymaganą minimalną ochronę młodych kierowców stanowi neck (system ochronny na kark). Dzieciom do lat 14 zalecane jest również stosowanie systemu ochrony klatki piersiowej. We wszystkich kategoriach obowiązkowo wymagane są rękawice ochronne oraz buty zakrywające kostkę.

Podczas startów w programie EasyTraining oraz w zawodach kartingowych również nie obejdziemy się bez zakupu wózka transportowego dla karta (nowe od 600 PLN) , oraz drugiego kompletu felg na opony deszczowe (130 EUR netto).


Mam sprzęt i co dalej?
Dzieci uczestniczące w treningach Easykart 50 potrzebują jedynie zaświadczenie lekarskie o zdolności do treningu oraz wykupione ubezpieczenie NNW dla osób uczestniczących w kulturze fizycznej na okres trwania zawodów. Natomiast dzieci i młodzież powyżej 8 roku życia (w szczególnych przypadkach od 7 roku życia) muszą zdać egzamin na certyfikat, na podstawie którego otrzymają licencję kartingową. Dodatkowo zobowiązani są do posiadania "karty zdrowia zawodnika" prowadzonej przez lekarza sportowego z uprawnieniami dla sportów motorowych (uwaga: dla sportu motorowego są specjalne karty zdrowia, które jedynie można otrzymać w okręgu PZM-u).


Czy muszę kupić sprzęt?
Niektóre zespoły w ramach kompleksowej obsługi zawodnika umożliwiają starty na wynajętym sprzęcie. W takim przypadku nie musimy się wówczas martwić o żadne kwestie związane z kartem i na zawody lub treningi musimy jedynie zadbać o dostarczenie zawodnika. Jednak będzie to miało wpływ na nasz całoroczny budżet, który odpowiednio wzrośnie.
Orientacyjny koszt wynajmu sprzętu (w zależności od ilości zakontraktowanych startów, kategorii oraz zakresu odpowiedzialności za ewentualnie powstałe uszkodzenia) to wydatek z rzędu od 300 - 2000 EUR za tzw. weekend wyścigowy.
Junior1 Racing Kart  w swojej ofercie również posiada możliwość kompleksowej obsługi zawodnika wraz z wynajęciem sprzętu na cały sezon. Istnieje również możliwość jednorazowego wynajmu sprzętu dla kierowców w wieku 5 - 14 lat.Ile trwa sezon i gdzie są rozgrywane zawody?
W Polsce sezon trwa przeważnie od końca kwietnia do końca września. Zawody serii Easykart, ROK oraz ROTAX rozgrywane są średnio 8 razy w roku, podczas weekendów na 4 do 6 torach. Zawody mogą być rozgrywane na torach: Stary Kisielin (Zielona Góra), Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Radom, Pszczółki (Gdańsk), Suwałki, Koszalin.
Możliwe jest również uczestniczenie w zawodach organizowanych poza granicami naszego kraju.


Czechy
Zawody w Czeskich seriach kartingowych organizowane są od marca do października. Czesi posiadają aż 3 różne serie, Mistrzostwa Czech, Puchar ACR i Moravski Puchar, w ramach których organizowane są zawody dla tych samych kategorii, co umożliwia start łącznie aż w 17 imprezach.
Czeski kalendarz rozpoczyna się od kwietnia i trwa do października. Najliczniejszą serią u naszych południowych sąsiadów jest seria Easykart. W kategorii wiekowej 6-8 lat organizowane są już prawdziwe zawody ze startu zatrzymanego (jak w Formule 1).
Najbardziej popularne kategorie w śród naszych zawodników to Easy 50 (6-8 lat), Easy 60 (8-14 lat), BABY (8-11 lat), MINI (10-14 lat) i Easy 100 (12-16 lat).Włochy
Wyścigi na włoskich torach to najwyższe wyzwanie, zwłaszcza dotyczy to serii WSK, która uważana jest za nieformalną ligę światową. Oprócz tego mamy możliwość ścigania się w obu mono markowych seriach, czyli Easykart i ROK, które to pochodzą właśnie z tego kraju.
Sezon trwa tam od lutego do października.
Najtańszą opcją jest udział w serii Easykart, szacunkowy koszt to około 2000 EUR za rundę. Seria ROK to 2500-3000 EUR, a najdrożej wychodzi start w WSK, gdzie minimalny budżet to 4500 EUR za rundę.Gdzie możesz startować z teamem Junior1 RK?
Zawodnicy Junior1 RK mogą z nami startować w Polskiej serii Easykart 50 i 60 oraz serii BABY ROK, MINI ROK i JUNIOR ROK. Od 2016 roku będziemy również gościć na serii ROTAX-a.
Poza granicami Polski co roku jesteśmy na Czeskiej oraz Włoskiej edycji serii Easykart w kasie E-50, E-60, a od sezonu 2016 również w kategorii E-100.
Wraz z naszym włoskim partnerem umożliwiamy również udział w serii WSK, która składa się z dwóch odrębnych klasyfikacji składających się po 4 rundy każda.Czy team Junior1 RK serwisuje sprzęt?
Junior1 Kart Racing Team posiada odpowiednie doświadczenie i zaplecze techniczne niezbędne do przeprowadzenia fachowego i kompleksowego serwisu sprzętu kartingowego. Nasz zespół zajmuje się serwisem sprzętu do kategorii Easykart 50 i 60 oraz kategorii BABY ROK, MINI ROK, JUNIOR ROK i Młodzik 60 (MINI). Współpracujemy również z najlepszymi mechanikami w kraju i zagranicą, którzy specjalizują się w przygotowywaniu silników do poszczególnych zawodów.
Jesteśmy partnerem jednego z najlepszych Włoskich teamów kartingowych - Emiliakart. Obecnie współpracujemy również z największym zespołem Republiki Czeskiej w serii Easykart, Spirit Racing.

Jak zacząć? Krok po kroku.
Zobacz ofertę
Wyślij zapytanie
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego