Przejdź do treści

Menu główne:

Pierwsza runda ROK CUP Poland 2016

Opublikowany przez w RACING TEAM ·
Pierwszwe zawody w Polsce już za nami. Swój debiut w JUNIOR ROK mieli Alan i Jasiek, a kategorii pokazów BABY ROK poraz pierwszy wystartowali Borys Chojka i Oliwier Parulski.
Najmłodsi kierowcy spisywali się wyśmienicie, opanowując nowy sprzęt, który jest znacznie mocniejszy już w tej kategorii i uzyskując przy tym za każdym razem coraz to lepsze czasy.
Sobotnią rundę bardzo dobrze rozpoczął Jan Południewski, który zajął 10 lokatę w czasówce ze stratą 0,6 sec do pierwszego. Słabiej wypadł Alan Lalak, który nie był w stanie uzyskać czasów z treningów i tym samym zajął 13 pozycję. W pierwszym wyścigu obaj kierowcy awansowali o 3 lokaty i tym samym Jasiek zajął 7 a Alan 10 pozycję. Drugi wyścig to znakomite tempo Alana, który po błędzie na pierwszym okrążeniu spada na 12 pozycję, by przebić się do 8 miejsca, gdzie jeden z rywali nie chcąc starcić swej pozycji, udeżył w bok Alana i uszkodził mu dwie tylne felgi. W konsekwencji Alan już nie jest w stanie kontynuować tak dobrego tempa i ostatecznie traci jeszcze pozycję na rzecz kolegi z zespołu.
Niedziela była bardziej udana dla Alana, który zajął 8 miejsce w czasówce, 8 miejsce w pierwszym wyścigu i 6 miejsce w drugim wyścigu. Mniej szczęścia miał tego dnia Jan Południewski, który po czasówce zajmował 13 lokatę i taką samą uzyskał w pierwszym wyścigu. Jazda finałowa przyniosła jemu awans o 2 miejsca.
Po I i II rundzie Alan zajmuje 9 miejsce ze stratą 62 pkt. do prowadzącego, a Jasiek znajduje się na pozycji 10.

Pierwsze zawody w sezonie 2016 - Moravsky Pohar w Bruck (AUT)

Rozpoczynamy nabór zawodników do kategorii BABY ROK - ilość miejsc ograniczona!

Tags: RACINGTEAMZGŁOSZENIA